Hledám si lektora

10.09.2018

Najít si hned na začátku lektora je zdánlivě jednodušší varianta. Výhodou je to, že nemusíte uvažovat, jakou knihu koupit a jak k učení přistupovat a na vše se můžete zeptat jej. Na druhou stranu většinou lektoři používají učebnice, které nejsou úplně vhodné pro samouky. Může se stát, že tedy budete na lektora trochu odkázáni. Výuku připravuje lektor, což může výrazně snížit vaší vlastní iniciativu. A to vidím jako největší past, když se učíte němčinu. 

Nechávat to na někom, že Vás to někdo naučí nebude fungovat. Vlastní iniciativa je velmi důležitá, když se učíte jazyk. Ideální varianta by mohla vypadat takto: Začněte se učit jazyk sami. A až si s něčím nebudete vědět rady, budete mít otázky, na které nemůžete najít odpověď najděte lektora, který Vám pomůže.

Ještě před tím, než zvednete telefon a budete volat do jazykovky, aby Vám našli lektora, dejte si čas na rozmyšlenou. Pokládejte si opět otázky. Mám nějakou představu o tom, jak by měla výuka probíhat? Chci především umět psát, číst, rozumět mluvenému slovu, nebo sám mluvit?

Tak, teď už se německy učíte. Ale co když ztrácíte motivaci a zájem? Příště nabídnu malý tip, jak zájem o němčinu nastartovat...

Vašek