Jednoduchý způsob, jak zvýšit motivaci pro studium němčiny

13.10.2018

Pokud už se německy učíte, nejdůležitější je u toho vytrvat. Nepřestávat a pořád se tomu soustavně věnovat. Aby se neztratila Vaše studijní morálka, je dobré nějakým způsobem němčinu zařadit do Vašeho každodenního života.

Když jsem se učil němčinu já a chtěl jsem ji zařadit do mého běžného dne, jako nejjednodušší způsob mi připadalo, najít si nějaké německé kapely a interprety a začít poslouchat německou hudbu. Hudbu poslouchá snad každý. Každý preferujeme nějaký hudební styl, máme oblíbené interprety. Hudba se k nám většinou dostává nevědomky, nějakou náhodou - něco slyším v rádiu, líbí se mi to, najdu si tu skupinu nebo interpreta na internetu a poslechnu si od něj více věcí. Takže posloucháme hudbu, kterou nám někdo zprostředkoval.

Myslím si, že z bohaté škály německých hudebních interpretů si vybere téměř každý. Proč ale německou hudbu neznáme?

Důvodem číslo jedna, proč většina lidí vůbec nezná německou hudbu (kromě Rammstein), je pouze to, že se k nim ještě nedostala. Nikdo jim německou hudbu nezprostředkoval. Německou hudbu v rádiu neuslyšíte. Neuslyšíte ji ani hrát v nákupáku nebo kdekoliv jinde.

Druhý nejčastější důvod je, že je němčina nezpěvná a lidem se nelíbí. Tento důvod odpadá, pokud se Vy sami německy učíte.Takže je na čase začít aktivně vyhledávat německou hudbu. Tu si pak můžete dát do mobilu, poslouchat kdekoliv. Z pestré škály německy zpívajících interpretů si jistě vyberete. Kromě toho, že tím němčinu zařadíte do svého běžného dne, má to další výhodu. Pokud si opravdu nějaké interprety oblíbíte, vznikne emocionální vazba mezi Vámi a němčinou. Hudba vás propojí. Postupem času prostě budete chtít vědět, o čem v těch písních zpívají a začnete si texty překládat. Až zjistíte, že texty dávají smysl a líbí se Vám, budete chtít slyšet další písně. A tímto se dostanete k velmi důležitému předělu: pokud jste do této doby poslouchali německou hudbu pouze proto, abyste cvičili němčinu, teď se to obrátilo. V této chvíli cvičíte a učíte se němčinu pro to, abyste mohli poslouchat německou hudbu.

A přesně do tohoto bodu se chceme dostat.

Napište si o seznam německých interpretů i s jejich největšími hity, stačí vyplnit mail.

Chcete seznam nejznámějších německy zpívajících interpretů? Stačí vyplnit údaje:

Formulář byl odeslán, děkujeme.