Slovíčka jinak

Při zapamatování dnešního slovíčka využijeme angličtinu (nebojte se používat ostatní jazyky pro tvorbu pomůcek a asociací). slovo sehen si rozdělíme na

V minulém díle jsme byli na imaginární návštěvě u kamaráda, který vařil rum. S hrůzou jsme se ho ptali, proč vaří rum a díky toho jsme si zapamatovali slovo proč (=warum).

Warum = proč. Bystré oko ihned v tomto slově vidí oblíbený alkohol. A pokud si chcete dát rum a pak si užít opojnou náladu, neměli byste jej moc vařit. Nebo ano?

Máme tady opět slovo, které patří mezi základní. Slovo "ale" prostě budete používat často, proto je dobré jej od začátku umět. Jak si jej například zapamatovat?

Po slovu noch (=ještě) přidávám možnost, jak si zapamatovat slovo doch (=přece). Někdy se tato dvě slovíčka mohou plést a je určitě nejlepší už od začátku mít jasno, které je které.

Když jsem doučoval jednoho z mých žáků, pověděl mi, že k němčinu prostě nemá vůbec rád. Ve škole ale musel vykazovat výkon lepší než na propadnutí. I jemu jsem se snažil pomoci s učením některých základních slovíček. Žasl jsem jak skvělé pomůcky dokázal tenhle kluk vytvořit.